Wyjazd integracyjny mieszkańców Gminy Chociwel do Świnoujścia

Koło Terenowe w Chociwlu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem zorganizowało wyjazd integracyjny dla 50 mieszkańców z Gminy Chociwel do Świnoujścia w dniu 13 sierpnia 2018 roku.

Uczestnicy wyjazdu poznali historię dawnej miejscowości Chorzelin (obecnie część Świnoujścia) po której pozostał XIX wieczny Fort Gerharda , latarnia morska i betonowy falochron. Fort Gerharda to żywe muzeum, uczestnicy mogli przenieść się w czasy istnienia twierdzy pruskiej i na własnej skórze poczuć smak trudnej wojskowej służby, przechodząc przyspieszone szkolenie i dobrze się bawiąc. Jeżeli warunki zdrowotne pozwalały to można było zobaczyć panoramę tej części Świnoujścia z najwyższego punku latarni morskiej, najwyżej na Bałtyku, raptem tylko 311 schodów. Kolejnym punktem wyjazdu była przeprawa promowa przez rzekę Świnę, obiad i zwiedzanie na własne rękę Świnoujścia lub zażywanie kąpieli morskich i słonecznych. Wyjazd integracyjny został dofinansowany ze środków budżetu Gminy Chociwel i Starostwa Stargardzkiego.

Wszystkim wolontariuszom i uczestnikom dziękujemy za miłą atmosferę i wspólnie spędzony czas, a poznana wiedza i przeżyte wrażenia na pewno długo pozostaną w pamięci uczestników.

Andrzej Zieliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *