1,5 % podatku

PAMIĘTAJ! BY DOPISAĆ: „DLA KOŁA W CHOCIWLU”

1,5 % PODATKU

Szanowni Państwo, trwa akcja odpisu 1,5% podatku. Zdaję sobie sprawę z dużej liczby potrzebujących, a tym samym ogromnej skali zjawiska filantropii. Bardzo dziękuję wszystkim podatnikom, którzy już przekazali nam 1,5% podatku, bez względu na kwotę. Dla naszego Stowarzyszenia liczy się bowiem każda złotówka. Nadmienić należy, iż w gminie Chociwel Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem jest jedyną lokalną organizacją posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego, a tym samym uprawnioną do 1,5% podatku. Zachęcam mieszkańców naszej gminy i nie tylko, do kierowania się lokalnym patriotyzmem i deklarowania nam 1,5% podatku, abyśmy mogli pomagać potrzebującym. Akcja trwa do 30 kwietnia 2015 r. Dla Państwa jest to tylko 1,5%, dla nas aż 1,5%. Kropla do kropli i zbierze się cały ocean dobroci i wsparcia.

Z serdecznymi wyrazami

szacunku i wdzięczności

Prezes Koła TWK w Chociwlu

Andrzej Zieliński

W 2023 roku za sprawą przepisów Polskiego Ładu podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %. Zasada ta będzie miała zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok. 

Zachęcamy Państwa  do corocznego podzielenia się 1,5 % swojego podatku. To nic nie kosztuje, wystarczy jedynie że wypełnisz PIT, a w odpowiednim miejscu wpiszesz nasz nr KRS 0000120774.

PAMIĘTAJ! BY DOPISAĆ: „DLA KOŁA W CHOCIWLU”

Wykaz OPP aktualny na 2023 rok

Podatnik samodzielnie  wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.