Sezon na Dynie

W ostatnich latach dynia wraca do łask w postaci różnych potraw, przetworów i ozdób. Na rynku wiele jest odmian dekoracyjnych , które postawione na oknie przypominają nam lato.

Dynię można zrobić samemu o czym przekonali się mieszkańcy Chociwla w tym osoby z Koła Terenowego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Pani Renata Czerwonka pokazała nam, że stare swetry, bluzki, spódnice nie muszą lądować w koszu można je wykorzystać do własnoręcznego wykonania dyniek. Wykonano przepiękne dynie jedne były pomarańczowe, żółte, zielone, ale też kolorowe i w paski. Każda z prac wykonana z recyklingu ozdobiona kawałkami drewienka, łupinami orzechów, jutowym sznurkiem miała swój nieodparty urok. Zabawy było co niemiara, a wykonane prace zabrano do domu.

Mieszkańcy Chociwla uczestniczą w projekcie, którego wnioskodawcą jest Stowarzyszenie ”Grzędzice Jutra” pn „.Aktywni w Grzędzicach”. Projekt obejmuje 100 uczestników w wieku 60+ z trzech gmin: Stargard, Chociwel, Ińsko. Projekt otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach zadania publicznego Priorytet I Aktywność społeczna.

Przed nami kolejne warsztaty z recyklingu tym razem w Długim. Seniorzy ćwiczą na siłowni, mają też zajęcia z gimnastyki przed nami spotkanie z dietetykiem.

Małgorzata Krysiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *