Aktywność Osób Niepełnosprawnych i Seniorów poprzez edukację

Koło Terenowe w Chociwlu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie zaprasza serdecznie do udziału w projekcie „Aktywność Osób Niepełnosprawnych i Seniorów poprzez edukację”. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 3000,00 zł od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu SPOŁECZNIK.

Celem projektu jest aktywizacja i integracja osób starszych i niepełnosprawnych poprzez działania edukacyjne związane z dziedzictwem historycznym gminy Chociwel i powiatu stargardzkiego.

W ramach projektu zaplanowano:

Wyjazd studyjny do Stargardu 21-09.2017 roku, gdzie poznamy historię Pomorza Zachodniego zwiedzając Kolegiatę, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie, mury obronne, Krzyż Pokutny, przewodnikami będą pracownicy Muzeum

Spacer po Chociwlu 07.10.2017 z historykiem, który przedstawi historię zabytkowego kościoła, pozostałości po dawnym grodzie- murów obronnych, zabytkowych kamieniczek w tym dawnej szkoły, spacer zakończy się ogniskiem integracyjnym z konkursem „znasz li swój region” z nagrodami oraz poczęstunkiem.

Udział w projekcie jest bezpłatny, zainteresowanych prosimy o kontakt w biurze Terenowego Koła w Chociwlu, ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia.

 

prezes Andrzej Zieliński

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego

projekt-twk-pz-arr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *