INTEGRACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PT. „DZIEŃ GODNOŚCI”

INTEGRACJA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH PT. „DZIEŃ GODNOŚCI”

„Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1998r Celem obchodów Dnia Godności jest podkreślenie faktu, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji i wykluczenia żadnego człowieka”.

 

W środę 27 maja 2015 r. w hali widowiskowo- sportowej w Chociwlu odbyła się integracyjna impreza osób niepełnosprawnych pt. „Dzień Godności.”. Spotkanie, już po raz kolejny, zorganizowało Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Chociwlu. Beneficjentami spotkania były osoby niepełnosprawne z rodzinami i przyjaciółmi.

Swoją obecnością zaszczycili licznie przybyli goście ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego i z Chociwla.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbały nauczycielki z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Placówek Oświatowych w Chociwlu. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Diabetyków z Chociwla można było dokonać pomiaru cukru we krwi, cholesterolu oraz ciśnienia tętniczego.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za dofinansowanie imprezy Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miejskiemu w Chociwlu, Aptece „KELINA”, Firmie SWEDWOOD, Firmie SCANBET, Firmie FROHMASCO, PHU MACRO oraz wszystkim osobom zaangażowanym za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Dzięki temu wsparciu uroczystość mogła się odbyć, była udana i przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Pozostaje tylko życzyć, byśmy za rok spotkali się w takim samym, o ile nie większym gronie.

Andrzej Zieliński

 

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *