Dzień Godności 2016

DZIEŃ GODNOŚCI
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Koło Terenowe w Chociwlu wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Chociwlu po raz kolejny byli organizatorami imprezy integracyjnej „DZIEŃ GODNOŚCI”, która obyła się na Hali Sportowo-Widowiskowej w Chociwlu w dniu 19 maja 2016 r. Motto spotkania nawiązywało do cytatu twórców „Światowego Dnia Godności”, który przedstawiła Pani Jadwiga Zielińska prowadząca imprezę” w świecie, w którym wydaje się, że nikt nie zgadza się z niczym, gdzie podziały polityczne, religijne, rasowe, a nawet granice kulturowe wydają się dzielić-GODNOŚĆ jest czymś, nad czym wszyscy mogą się pochylić i porozumieć”. Dzień Godności obchodzony jest w 60 krajach na świecie, głównym jego przesłaniem jest prawo każdego człowieka do godnego życia w tym chęć współdziałania na rzecz osób niepełnosprawnych.
Wszystkich uczestników spotkania przywitał Prezes Koła Andrzej Zieliński. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Radni Gminy Chociwel-Agnieszka Knafel, Emilia Łaniec, Stanisława Sójka, Andrzej Puławski, Wojciech Kalinowski, Paweł Sosna, przedstawiciele gminy- Sekretarz Sylwia Lewandowska, Barbara Kowalska, Beata Przybyła, członek Zarządu Powiatu Stargardzkiego Adam Chrałowicz, Dyrektor Biura Senatora Grzegorza Napieralskiego-Piotr Kęsik, Dyrektor ZPO Irena Kapłun, przedstawiciel Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów – Wanda Wysocka , Kierownik Biura Stowarzyszenia ”WIR” -Wiejska Inicjatywa Rozwoju Małgorzata Krysiak. Tradycyjnie swoje stanowisko przygotowały Irena Sprycha i Zofia Chról przedstawicielki Stowarzyszenia Diabetyków, które badały poziom cukru i wysokość ciśnienia. Firma ORTOFACH ze Szczecina udzielała doradztwa o sprzęcie ortopedycznym.
Gwoździem imprezy był wspaniały program artystyczny w wykonaniu dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w Chociwlu , które zaprezentowały Taniec marynarski, Zabawę Indiańską, laureatki szkolnego konkursu recytatorskiego: Karolina Baryło, Oliwia Korpus, Martyna Delide deklamowały wiersze. Gościnnie wystąpiła niewidoma od urodzenia 16-letnia Nikola Walczak z Goleniowa, która wzruszyła uczestników zaśpiewanymi przepięknie piosenkami.
Po części artystycznej Prezes Koła zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek, który przygotowały członkinie Koła Terenowego w Chociwlu , pomagały panie z Gminnego Koła Gospodyń w Chociwlu. Impreza została dofinansowana przez Gminę Chociwel i Powiat Stargardzki.
Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie imprezy, sponsorom i uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok.
Andrzej Zieliński
Małgorzata Krysiak

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *