DZIAŁAJ LOKALNIE VI

DZIAŁAJ LOKALNIE VI

Od 1 września 2009 r. Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Chociwlu realizuje projekt pn. ?Spotkania integracyjne i warsztaty komputerowe?.Projekt został Dofinansowany ze środków Programu ?Działaj Lokalnie VI’ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przez Stowarzyszenie ?Serce Dzieciom’ – Lokalną Organizację Grantową w Stargardzie Szczecińskim?.

Ognisko Integracyjne

Dnia 10 października 2009 . koło TWK w Chociwlu organizowało już po raz 11 ognisko integracyjne, cykliczną imprezę integracyjną. Na wspólne biesiadowanie przybyli zaproszeni goście: Poseł na Sejm Sławomir Preiss, wicestarosta stargardzki Tadeusz Szumski, przedstawicielka PUP w Stargardzie Patrycja Gross, mgr farm. Anna Mruk, przedstawiciele miejscowych organizacji: Alicja Kluczek, Krystyna Kurczaba, Izabela Dubis-Kurczaba, Ireneusz Płóciennik, Teresa Skrzyniarz, Daniel Bagiński, Teresa Karcewicz. W trakcie imprezy zorganizowano pokaz sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, pomiar ciśnienia tętniczego i cukru we krwi orz wystawę rękodzieła. Uczennice miejscowego gimnazjum K. Lewosińska, D Lewosińska uświetniły spotkanie swoim pięknym śpiewem. Główną atrakcją całego spotkania był występ teatru BRAMA z Goleniowa. Był czas na rozmowy i wspólne spędzenie czasu i nawiązanie znajomości. Imprezę dofinansowano ze środków Programu ?Działaj Lokalnie VI’ Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz przez Stowarzyszenie ?Serce Dzieciom’ – Lokalna Organizacja Grantowa w Stargardzie Szczecińskim? oraz dofinansowana ze środków Starostwa, Urzędu Miejskiego, Apteki ?Kelina?, Firmy Ortofach rzeczowo wspomogli Hurtownia SYSTEM w Dobrzanach, sklep Farwmet, Fala, Peso, Market PIK, Sklep Mięsny Świątkiewicz, Sklep Mięsny Krzemienna, Piekarnia w Chociwlu, Serdecznie Dziękujemy wszystkim sponsorom, młodzieży, wolontariuszom, nauczycielom, Pani Marzannie Orzeszak, Alicji Kluczek, Barbarze Jarockiej za pomoc i wspólne przygotowanie ogniska.

Andrzej Zieliński

 

PODZIĘKOWANIE

Chociwel, dn. 10.10.2009 r.

W związku z zakończoną akcją przekazywania 1% podatku za rok 2008 na rzecz organizacji pożytku publicznego, Zarząd Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Chociwlu przekazuje wszystkim sympatykom, najserdeczniejsze podziękowania za aktywne włączenie się w tą akcję. Szeroki udział we wspieraniu naszej organizacji swoimi odpisami podatkowymi zasługuje na wysoką ocenę nie tylko ze względu na sumę wpłacanych pieniędzy, ale przede wszystkim na społeczną wrażliwość i popularyzację działalności charytatywnej wśród darczyńców.

Liczył się każdy grosz jako dar serca, jednakowo ważny jako humanitarny gest, proporcjonalny do posiadanych możliwości darczyńców.

 

Za Zarząd

Andrzej Zieliński

Prezes

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *