Sport to zdrowie – Jesienne spotkanie integracyjne

Tradycyjnie po raz kolejny   w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu w dniu 08 października 2016 r odbyło się spotkanie pn. „Sport to zdrowie, Jesienne spotkanie integracyjne” Organizatorem było Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Szczecinie, Koło Terenowe w Chociwlu. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele lokalnego samorządu w osobach: Burmistrza Stanisława Szymczaka, Wiceburmistrza Ireneusza Płóciennika oraz Radnej Gminy Pani Stanisławy Sójki, Pawła Sosny oraz Beaty Przybyły. Starostwo Stargardzkie reprezentowali Radny Powiatu Waldemar Gil oraz Pani Izabela Kowalska i Joanna Pyza. Prezes Koła Andrzej Zieliński podziękował za udział w spotkaniu także byłemu Zarządowi TWK Oddziału Wojewódzkiego w Szczecinie w osobach: Prezesa Andrzeja Stecewicza i Skarbnika Jerzego Kwiatusińskiego. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli organizacji pozarządowych,  obecni byli Pani Wanda Błasiak- Polski Związek Niewidomych w Stargardzie, Panie Teresa Dembińska i Jadwiga Wojnarowicz- Związek Emerytów i Rencistów, Panie Irena Sprycha i Helena Włodarska- Stowarzyszenie Diabetyków, Prezes Dorota Wyrąbkiewicz- PTWK Goleniów, Pani Małgorzata Krysiak – Kierownik biura Stowarzyszenia ”WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju. Zaproszenie przyjęła Pani Dyrektor ZPO w Chociwlu Irena Kapłun oraz Sołtysi Edyta Wachowicz i Jadwiga Moskal i miejscowy przedsiębiorca Henryk Dąbrowski. Oprawę artystyczną, zawody sportowe oraz zabawy przygotowali nauczyciele ZPO Renata Binkowska  Danuta Zasławska – Greśkiw, Elżbieta Bieniasz, Anita Woźniak, Jadwiga Zielińska, Waldemar Ślusarczyk wraz z uczniami: Pauliną Olejnik , Aleksandrą Olejniczak, Karoliną Olejniczak, Tomaszem Kopeć  i Mateuszem Szafarczyk.

no images were found

Cykliczne spotkania integracyjne cieszą się dużą frekwencją, jest to możliwość dla wielu osób wyjścia z domu, porozmawiania z uczestnikami w tym przedstawicielami lokalnej władzy, wypicie przysłowiowej herbaty i wysłuchaniu programu artystycznego, który co roku przygotowują uczniowie.

Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie sponsorów, którymi w tym roku byli: Urząd Miejski w Chociwlu, Powiat Stargardzki, Apteka Kelina, Sklep Zdzisław i Wiesława Świątkiewicz, Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy Sp. z o.o. i Piekarnia Rogalik za co organizator serdecznie dziękuje.

Nie jest to ostatnie spotkanie w tym roku o czym powiadomiła Małgorzata Krysiak i Andrzej Zieliński już w listopadzie odbędzie się wyjazd pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie” do Sowna i Szczecina, tematyka związana z historią Gryfitów i historią miasta Szczecin, wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Andrzejem Zielińskim

Małgorzata Krysiak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *