WYJAZD SZKOLENIOWY

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Szczecinie, Koło Terenowe w Chociwlu było organizatorem wyjazdu szkoleniowego w dniu 05.11.2016 r. do Sowna i Szczecina.
Uczestnikami szkolenia byli mieszkańcy Gminy Chociwel, w tym jedna osoba, która jest po specjalistycznej terapii antyalkoholowej. Uczestnicy szkolenia zapoznali się z referatem „Mity na temat alkoholu”, który dotyczył jak często nie zdajemy sobie sprawy, a wręcz ulegamy  błędnemu złudzeniu, ze wszystko na ten temat wiemy. Istnieje wiele błędnych i szkodliwych  przekonań na temat alkoholu, które określamy jako mity alkoholowe,  podano takie przykłady.

Każdy z uczestników szkolenia otrzymał komplet materiałów dotyczących szkodliwości spożywania alkoholu, które Koło Terenowe pozyskało bezpłatnie od Stargardzkiego Stowarzyszenia- Klub Anonimowych  Abstynentów ”ALA”. Ponieważ Koło otrzymało dużą ilość egzemplarzy, ulotki te będą dodatkowo udostępniane w siedzibie Koła Terenowego. Ponad to uczestnicy szkolenia zapoznali się z dziedzictwem historycznym  dotyczącym dynastii Gryfitów,  poznano historię Pasji Chociwelskiej dawnego, bardzo cennego  ołtarza z Chociwla, który obecnie można zobaczyć w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Poznano również tragiczne dzieje miasta i mieszkańców Szczecina w okresie II Wojny Światowej. Według historyków jej główny aktor Adolf Hitler był człowiekiem uzależnionym od leków pobudzających i narkotyków, które na pewno wpłynęły na jego osobowość i decyzje, które  przyczyniły się do największej tragedii w dziejach  Europy.
Małgorzata Krysiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *