SPOTKANIE WIGILIJNE 2016

Przedświąteczny czas to czas spotkań opłatkowych w gronie przyjaciół. Niemal każdy dzień obfituje w poczęstunki z karpiem w roli głównej. Zanim zasiądziemy do rodzinnej wigilii będziemy już po życzeniach wypowiedzianych do kolegów, znajomych, a czasem i nieznajomych, którzy na wigilię zostali zaproszeni. 20 grudnia w ZPO Chociwel spotkali się osoby niepełnosprawne, emeryci, renciści, osoby samotne oraz zaproszeni goście.

Uczniowie ZPO przygotowali JASEŁKA a zespół PEREŁKI zaśpiewał piękne kolędy, które wprowadziły gości w świąteczny nastrój. Przybyłych gości serdecznie powitał Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak, prezes TWK Andrzej Zieliński oraz ksiądz Tadeusz Baniowski. Po tradycyjnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do wspólnego pięknie przystrojonego stołu przez panie z CARITAS w Chociwlu. Na stole pojawiły się pyszne potrawy wigilijne. Członkinie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów koło w Chociwlu upiekły ciasta a owoce i słodycze zakupiło TWK . Urząd Miejski w Chociwlu dofinansował uroczystość. Wspólne kolędowanie z zespołem JEZIORANKI z Krzemienia zakończył to świąteczne spotkanie.

Wśród życzeń przeważały te, które mówiły o spokojnych świętach, o wolnym od trosk nowym roku i o uśmiechu, który nie powinien opuszczać twarzy nawet, kiedy jest ciężko.

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *