Sport to zdrowie – Jesienne spotkanie integracyjne

Sport to zdrowie, Jesienne spotkanie integracyjne

Tradycyjnie po raz kolejny   w hali widowiskowo-sportowej w Chociwlu w dniu 07 października 2017 r, odbyło się spotkanie pn. „Sport to zdrowie, Jesienne spotkanie integracyjne” Organizatorem było Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Wojewódzki w Szczecinie, Koło Terenowe w Chociwlu. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele lokalnego samorządu w osobach: Burmistrza Stanisława Szymczaka oraz Radni Gminy: Pani Stanisława Sójka, Wojciech Kalinowski, Andrzej Puławski, Paweł Sosna oraz Beata Przybyła. Starostwo Stargardzkie reprezentowała Pani Agata Łucka – członek Zarządu Powiatu i Radny Pan Sylwester Ruciński. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli organizacji pozarządowych,  obecni byli Pan Zbigniew Mycyk – Polski Związek Niewidomych w Stargardzie, Pani Irena Natywo i Stefan Misiejuk Stowarzyszenie Diabetyków w Stargardzie. Pani Małgorzata Krysiak – Kierownik biura Stowarzyszenia ”WIR”- Wiejska Inicjatywa Rozwoju  Stargardzie. Sponsorka Pani Ann Mruk.

W trakcie imprezy Panie Irena Sprycha i Helena Włodarska ze Stowarzyszenia Diabetyków w Chociwlu zorganizowały bezpłatny pomiar ciśnienia tętniczego i cukru we krwi. Oprawę artystyczną, zawody sportowe oraz zabawy przygotowali nauczyciele ZPO: Renata Binkowska,  Danuta Zasławska – Greśkiw, Małgorzata Szubielska, Anita Woźniak, Jadwiga Zielińska i Waldemar Ślusarczyk.

Cykliczne spotkania integracyjne cieszą się dużą frekwencją, jest to możliwość dla wielu osób wyjścia z domu, porozmawiania z uczestnikami w tym przedstawicielami lokalnej władzy, wypicie przysłowiowej herbaty i wysłuchaniu programu artystycznego, który co roku przygotowują uczniowie.

Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie sponsorów, którymi w tym roku byli: Urząd Miejski w Chociwlu, Powiat Stargardzki, Apteka Kelina, Sklep Zdzisław i Wiesława Świątkiewicz i Piekarnia Rogalik, za co organizator serdecznie dziękuje.

Andrzej Zieliński

no images were found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *