Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez orgnizację jasełek i gwiazdkowych niespodzianek

W poniedziałek 18 grudnia 2017 r. w Pałacu nad Jeziorem w Chociwlu odbyło się spotkanie Wigilijne dla rencistów, emerytów i dla osób samotnych. Organizatorami spotkania był Urząd Miejski w Chociwlu oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem.
Spotkanie uświetnił wytęp uczniów klasy drugiej pod kierunkiem wychowawczyni pani Jadwigi Zielińskiej. Uczniowie, aby umilić spotkanie wszystkim zaproszonym, zagrali na dzwonkach, zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek.
Przybyłych gości serdecznie powitał Burmistrz Chociwla Stanisław Szymczak, prezes TWK Andrzej Zieliński oraz ksiądz Marcin Dzilinski. Po tradycyjnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do pięknie przystrojonych stołów. Na stołach pojawiły się pyszne potrawy wigilijne. Wśród życzeń przeważały te, które mówiły o spokojnych świętach, o wolnym od trosk nowym roku i o uśmiechu, który nie powinien opuszczać twarzy nawet, kiedy jest ciężko. Pamiętajmy, że gdzieś często obok nas są osoby, które potrzebują naszej pomocy, wsparcia lub choćby dobrego słowa i uśmiechu.
Spotkanie było dofinansowane przez: Urząd Miejski w Chociwlu i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stargardzie. Przed Sylwestrem przewidziane jest wręczanie paczek dla dzieci „Gwiazdkowa Niespodzianka”. Akcja jest częścią światowego przedsięwzięcia pod nazwą Operation Christmas Child prowadzonego przez międzynarodową organizację Samaritan’s Purse. W zamożniejszych krajach prywatne osoby przygotowują prezenty świąteczne dla dzieci z rodzin niezamożnych w innych częściach świata. Nasz kraj jest jednym z 89, do których te paczki trafiły, a pochodzą z Niemiec, Anglii i USA.

Tekst Andrzej Zieliński
Zdjęcia Agnieszka Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *